Lusterka samochodowe muszą być skontrolowane przed każdą podróżą.

Dłuższe podróże samochodem zobowiązują do regularnej kontroli pojazdu, którym zamierzamy wyruszyć w trasę. Wiadomo, że przed każdym wyjazdem powinny został odpowiednio ułożone lusterka samochodowe oraz fotel kierowcy. Kiedy jednak przed nami dłuższa droga, należy również sprawdzić inne mechanizmy funkcjonujące w naszym samochodzie. Taka praktyka może okazać się bardzo ważna, a może nawet uratować nam nasze życie.

Kiedy do przejechania są setki kilometrów powinny być skontrolowane nie tylko lusterka samochodowe, ale również bieżniki opon, ich wytrzymałość, a także układ hamulcowy, którego funkcjonowanie należy uznać za konieczność w każdym samochodzie.

Tutaj należy skontrolować stan tarcz hamulcowy. Ważna jest ich grubość oraz stan estetyczny, który także może wyznaczyć ich zdatność do dalszego użytkowania. Oprócz stanu układu hamulcowego trzeba sprawdzić jak wygląda kwestia ilości kolejnych płynów w układach mechanicznych pojazdu. Płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej oraz płyn do spryskiwaczy. To ich poziom musi być odpowiedni do tego, abyśmy mogli w pełni bezpiecznie poruszać się swoim samochodem na drodze.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tej zasadzie. Zazwyczaj układamy jedynie lusterka samochodowe oraz fotel, no i na tym kończy się nasza dbałość o własne bezpieczeństwo. Warto zmienić swoje nawyki.

Oferta

Naprawa i regeneracja wkładów,nakładek i całych lusterek. czytaj więcej

Oferta

Sprzedaż lusterek i lamp samochodowych.
czytaj więcej

KONTAKT:
tel:0601-68-14-27
tel:056-686-33-25