Lusterka samochodowe, a lusterka sferyczne.

Najczęściej do samochodów montowane są obecnie sferyczne lusterka samochodowe.Ich wykorzystanie jest powszechne w zasadzie na całym świecie. Dlatego też warto przyjrzeć się technologii, z której zostały one zrodzone. Jak w zasadzie wszystko ma ona swoje wady oraz zalety, za to które to rozwiązanie zostało docenione na skalę światową.

Lusterka samochodowe sferyczne mają charakterystyczną budowę, którą swoją strukturę oparła na wycinku kuli. Takie zwierciadło jest lekko wygięte, dzięki czemu może dać znacznie większe pole widzenia wokół pojazdu. Dobra widoczność na drodze jest warunkiem bezpiecznej jazdy, dlatego też takie lusterka samochodowe szybko zyskały dużą popularność wśród producentów różnych marek samochodowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu towarzyszył będzie problem martwego pola, z którym może zetknąć się każdy kierowca. To nie koniec wad jakie mają sferyczne lusterka samochodowe. Otóż obraz, który nam pokazują w czasie jazdy, będzie nieco zniekształcony i trzeba się do niego trochę przyzwyczaić. Kierowca musi zdawać sobie sprawę z tego, ze lusterko nieco zbliża obiekty będące na drodze i w jej otoczeniu. Stale więc trzeba kalkulować rzeczywistą odległość naszego samochodu od innych otaczających go obiektów.

Oferta

Naprawa i regeneracja wkładów,nakładek i całych lusterek. czytaj więcej

Oferta

Sprzedaż lusterek i lamp samochodowych.
czytaj więcej

KONTAKT:
tel:0601-68-14-27
tel:056-686-33-25