Lusterka to nie tylko ozdoba pojazdu

O tym, że lusterka samochodowe to mały, ale bardzo istotny element samochodowego wyposażenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki lusterkom samochodowym powiększone zostaje pole widzenia kierowcy, a co za tym idzie, poprawia się komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Standardowe auta wyposażone są w luterko wsteczne, montowane wewnątrz pojazdu, a także dwa lusterka boczne, instalowane na zewnątrz pojazdu. Już na kursie na prawo jazdy instruktorzy przestrzegają przed jazdą ze źle ustawionymi lusterkami. Lusterka samochodowe każdorazowo powinny być ustawione przez osobę kierującą pojazdem, w sposób dla niej najodpowiedniejszy.

Lusterka samochodowe, o których była mowa, czyli wsteczne i boczne, są obowiązkowe. Dla niektórych pojazdów producenci przewidzieli dodatkowe lusterka, instalowane na życzenie. W niektórych pojazdach to ustawodawca zaleca montowanie dodatkowych lusterek. Jeśli na przykład po drodze porusza się pojazd z przyczepą, które jest szersza niż sam pojazd, to obowiązkowo należy zamontować dodatkowe lusterka boczne.

Montaż lusterek dodatkowych dotyczy zazwyczaj pojazdów o wymiarach niestandardowych. Duże pojazdy, typu tiry, ograniczają same w sobie pole widzenia kierowcy. Dzięki zastosowaniu szerokokątnych lusterek, dodatkowo o powiększonych wymiarach, kierowca widzi dużo więcej. Jest w stanie obserwować boki oraz tył pojazdu.

Poruszanie się bez lusterek samochodowych byłoby szalenie trudne, jeśli wręcz niemożliwe. Zanim więc ruszymy w drogę koniecznie sprawdźmy stan techniczny oraz ustawienie lusterek.

Oferta

Naprawa i regeneracja wkładów,nakładek i całych lusterek. czytaj więcej

Oferta

Sprzedaż lusterek i lamp samochodowych.
czytaj więcej

KONTAKT:
tel:0601-68-14-27
tel:056-686-33-25